Genç Yazılımcılar için CV ve Ön Yazı Hazırlama Tavsiyeleri
Özgeçmişiniz, iş bulma sürecinde şirketler ile ilk temasınızdır. Kendinizi tanıtmanız için ilk ve en önemli araçtır ve sizin hakkınızdaki ilk izlenimi oluşturur. Başarılı bir ilk izlenim sizi mülakat aşamasına getirip hayalinizdeki işe bir adım daha yaklaştırırken etkin olmayan bir CV işe alım sürecinden elenmenize yol açabilir. Bu nedenle doğru, net, anlaşılır bir CV sunmanız önemlidir. CV’nizi hazırlarken aşağıdaki temel kurallara dikkat etmelisiniz;

Gulcan Yayla

July 27 2019

İstanbul’daki Coworking Alanları
Teknolojik gelişimin dijital dönüşümün iş süreçlerine, iş kollarına, çalışanlara ve sektöre olan etkilerini görüyoruz. Peki ya çalışanları, iş kollarını, sektörü etkileyen bu dönüşümden çalışma alışkanlıklarının ya da çalışma ortamlarının etkilenmediğini söyleyebilir miyiz?

Gulcan Yayla

July 27 2019

Mezun Hikayeleri: Çağla Toprak
İnsanın hayatında bazı kırılma noktaları vardır: Mezun olduktan yaşadığım süreç benim için de öyle bir değişme noktasıydı. 2018 yazında makine mühendisliğinden mezun olduktan sonra her mezun gibi ben de kendi alanımda iş arayışına koyuldum. Tabii bu iş arayışında her ne kadar istemesem de daha farklı şeyler yapmam gerektiğine karar vermiştim. Bu süreçte kendi okul arkadaşlarımın yaşadığı zorlu zamanlar (işsizlik) ve sektörel sıkıntılar da beni bir makine mühendisi olmaktan neredeyse tamamen soğutmuştu. Yazılım da aslında böyle bir süreçte bana en büyük destekçi oldu.

MUSTAFA KIRANLI

July 27 2019

Post Categories

bootcampaicareer