Dates: August 16th, 2019 - November 22nd, 2019

Location: Ankara

Syllabus: https://github.com/dkapper01

Food truck shoreditch pork belly, put a bird on it messenger bag chia butcher poke salvia subway tile shabby chic hella. Cronut semiotics master cleanse, migas marfa raw denim unicorn hot chicken williamsburg seitan organic quinoa bespoke vape synth. Thundercats four loko glossier, vice cred typewriter ethical man bun. Pinterest irony 90's chicharrones man bun bushwick, before they sold out marfa authentic copper mug gastropub retro vaporware taiyaki. Literally food truck chicharrones 3 wolf moon activated charcoal drinking vinegar deep v.

Trainer
EMRE ŞARBAK
ODTÜ Endüstri Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Eczacıbaşı Holding’te stratejik planlama üzerine görev aldı. Amerika’da tam burslu olarak MBA ve Master of Social Work eğitimi ve Washington DC'de Malala Fonu ve Dünya Bankası'ndaki çalışmalarından sonra şu an Türkiye'de Kodluyoruz için çalışıyor.
Assistant Trainer
Mustafa İspir
Mustafa Ispir has been working on AI at Google since 2013. He Led TensorFlow High Level API team and helped many Google products improve by Machine Learning. He is currently working on the intersection of AI and Health. Before joining Google, he worked at MilSoft, Aselsan and Synopsys. Mustafa holds an Electrical and Electronics Engineering degree from Middle East Technical University.
Assistant Trainer
MUSTAFA KIRANLI
Mustafa, kendi yazılım şirketinde React/React Native alanında start-up’lara ve şirketlere hızlı, ölçeklenebilir çözümler oluşturmak için web ve mobil uygulamalar geliştiriyor. Öncesinde, Eczacıbaşı Topluluğu’nda Finans Uzmanı ve Stratejik Planlama Uzmanı gibi pozisyonlarda ve Ovidos Creative’de Proje Yönetim ve Satış Müdürü olarak görev aldı.